MAR DE FRADES, ALBARIÑO 2022, 0.75L

1.500 ден

Категории: , , ,

Mar de Frades Albariño е вино кое ве обзема со својата свежина и тело, балансирајќи ја нежната благодат со привлечен волумен.

Ова е виното кое ве поканува да го доживеете секој момент во сино, искористувајќи го максимумот од вашето време за да можете да заблескате со сопствената светлина.

100% од сортата Албарино

Дополнителни Информации

Достапни волумени:

,

Земја:

,

Странски Винарии:
Сорта:
Берба:

,

Reviews

Сеуште нема коментари.

Бидете први што ќе го прегледате “MAR DE FRADES, ALBARIÑO 2022, 0.75L”

Your email address will not be published. Required fields are marked *