MILEV WINERY, VIRGO FIANO 0.75L

490 ден

SKU: MILEVFIANO Категории: ,

Луксузно, хармонично добро избалансирано вино, со препознатлива арома на мед и лешник направено од старата италијанска сорта Фиано. Вино со уникатен и долг финиш.

Дополнителни Информации

Достапни волумени:

Земја:

Македонски винарии:
Сорта:

Reviews

Сеуште нема коментари.

Бидете први што ќе го прегледате “MILEV WINERY, VIRGO FIANO 0.75L”

Your email address will not be published. Required fields are marked *