MILEV WINERY, VIRGO WHITE CUVEE BAG IN BOX, 3L

290 ден

SKU: MILEVW3L Категории: ,

Ова бело куве е купажа од сортите Совињон Бланк и Ризлинг.
Крал на сите пријателски дружења, топлите летни денови и најдобрите ладни бунари.

Суво бело вино со светло жолта боја, пријатна цветна арома со свеж и хармоничен вкус.

Дополнителни Информации

Достапни волумени:

Сорта:

Земја:

Македонски винарии:

Reviews

Сеуште нема коментари.

Бидете први што ќе го прегледате “MILEV WINERY, VIRGO WHITE CUVEE BAG IN BOX, 3L”

Your email address will not be published. Required fields are marked *