OLD SCHOOL WINERY, CHARDONNAY OAK EDITION, 0.75L

630 ден

SKU: ОЛДСКУЛШО Категории: ,

Регион: Велешки регион, Отовица, Повардарие
Сорта на грозје : Шардоне
Боја: Златно – жолта
Арома : пудинг од ванила, Тропско овошје
Вкус : зачински завршеток, Пријатен и свеж со долг послевкус
Алкохол – % : 13.8

Дополнителни Информации

% алкохол:

Достапни волумени:

Земја:

Македонски винарии:

Сорта:

Reviews

Сеуште нема коментари.

Бидете први што ќе го прегледате “OLD SCHOOL WINERY, CHARDONNAY OAK EDITION, 0.75L”

Your email address will not be published. Required fields are marked *