PARAGON WINERY, CHARDONNAY, 0.75L

520 ден

Категории: ,

Бело суво вино од селектирано грозје Шардоне одгледано во лозовите насади на Парагон во месност Црнилиште ,Лозово. Полно вино во кое доминираат ароми на ананас,праска,зелена јаболка надополнети со пријатна свежина на после вкус. Може да биде ваш избор за аператив или одлично дополнување на сите видови сирења,тестенини,риба, морски плодови и бело месо. Се сервира на температура од 8°С -12°С и се ужива со семејство и пријатели!

Наздравје!

Алкохол-13%vol

Дополнителни Информации

% алкохол:

Достапни волумени:

Земја:

Македонски винарии:
Сорта:

Reviews

Сеуште нема коментари.

Бидете први што ќе го прегледате “PARAGON WINERY, CHARDONNAY, 0.75L”

Your email address will not be published. Required fields are marked *