PARAGON WINERY, SAUVIGNON BLANC, 0.75L

520 ден

Категории: ,

Бело суво вино од сортата на грозје Совињон блан одгледана во Тиквешкиот вински регион. Богато и свежо вино со мирис на пресно косена трева и жолти плодови,добра структура и свеж завршеток. Може да биде ваш избор за аператив или одлично дополнување на сите видови салати и бело месо. Се сервира на температура од 8°С -12°С и се ужива со семејство и пријатели!

Наздравје!

Алкохол-13 %vol

Дополнителни Информации

% алкохол:

Достапни волумени:

Земја:

Македонски винарии:
Сорта:

Reviews

Сеуште нема коментари.

Бидете први што ќе го прегледате “PARAGON WINERY, SAUVIGNON BLANC, 0.75L”

Your email address will not be published. Required fields are marked *