POPOV WINERY, CUVÉE PRESTIGE 2017, 0.75L

820 ден

Категории: ,

Карактеристично за овој бленд на Каберне Совињон и Каберне Франк е темната виолетова боја.  Интензивни овошни ароми на капина, црна слива, грозје, боровинка ни доловуваат мирис на овошја, покрај зачинетите ароми и вкусот на ванила кои произлегуваат од зреењето во даб, што исто така го прави ова вино добро избалансирано со меки танини и прекрасен после вкус.

Начин на сервирање: На 16-18°C со класично говедско месо, дивеч или јагнешко печено месо, чорби или сирење (Камембер, Бри, Рокфорт)

Алкохол: 14.5%

Дополнителни Информации

% алкохол:

Македонски винарии:

Регион:

Сорта:

,

Берба:

Земја:

Reviews

Сеуште нема коментари.

Бидете први што ќе го прегледате “POPOV WINERY, CUVÉE PRESTIGE 2017, 0.75L”

Your email address will not be published. Required fields are marked *