POPOV WINERY, SMOLNIK CHARDONNAY 2018, 0.75L

490 ден

Категории: ,

Ова 100% Шардоне има жолто-зеленикава боја, со назначени ароми на семкасти овошја како праска и тропски овошја како ананас. Вкусот е со полно тело и долготраен цитрусен завршеток.

Се служи на температура од 10-12°C  со пита од риба, едноставни јадења од лосос (зготвени или со путер сос), пилешко или свинско месо, тестенини во крем сос, Цезар салата .

Алкохол: 14,2%

Дополнителни Информации

% алкохол:

Македонски винарии:

Регион:

Сорта:

Земја:

Reviews

Сеуште нема коментари.

Бидете први што ќе го прегледате “POPOV WINERY, SMOLNIK CHARDONNAY 2018, 0.75L”

Your email address will not be published. Required fields are marked *