PUKLAVEC WINERY, CABERNET SAUVIGNON INSTINCT PREMIUM, 0.75L

450 ден

SKU: 3830001602296 Категории: ,

Внимателно избрано грозје за ова црвено вино, во боја на рубин одгледано на сончевите ридови на С.Македонија. Има овошен мирис во која доминираат бобинкасто овошје збогатено со пикантни ноти на пиперка, тутун и црн бибер. Хармонично вино со полно тело, со богата и типична танин структура. Вкусот е долг, елегантно заокружен со ноти на темјанушки и сладич. Уживајте со: зрело сирење, јагнешко, дивеч и црвено месо.
Температура на сервирање: 14-16°C.
Процес на производство: долгa мацерација, ферментација во во буриња од не’рѓосувачки челик, созревање во во дабови буриња 12 месеци.

Дополнителни Информации

Тежина 0,75 kg
Достапни волумени:

Земја:
Странски Винарии:
Сорта:

Reviews

Сеуште нема коментари.

Бидете први што ќе го прегледате “PUKLAVEC WINERY, CABERNET SAUVIGNON INSTINCT PREMIUM, 0.75L”

Your email address will not be published. Required fields are marked *