PUKLAVEC WINERY, RHENISH RIESLING JERUZALEM ORMOZ 0.75L

440 ден

SKU: PUKLAVECRR Категории: ,

Рajнски Ризлинг со децении ја носи титулата крал на белите вина. Грозјето се созреваше на примарните локации Мали Кога, Светиње и Железна Двери, на начин пријателски настроен кон природата. Има средно тело со изразен мирис кој потсетува на праска, цитрус и кајсија.

Уживајте со: Го нудиме со морска храна и позачинети азиски јадења.
Виното е одличен партнер за храна.
Температура на сервирање: 10-12°C,
најдобро да се пие веднаш, но може да се чува до три години.

Дополнителни Информации

Тежина 0,75 kg
Достапни волумени:

Земја:
Странски Винарии:
Сорта:

Reviews

Сеуште нема коментари.

Бидете први што ќе го прегледате “PUKLAVEC WINERY, RHENISH RIESLING JERUZALEM ORMOZ 0.75L”

Your email address will not be published. Required fields are marked *