PUKLAVEC WINERY, SAUVIGNON BLANC 7 NUMBERS. 0.75L

620 ден

SKU: 3830001608946 Категории: ,

Совињон Блан е вино со полно тело што е прекрасно цветно и ароматично сепак има богата текстура која не е премногу интензивна. Виното нуди деликатни вкусови од ананас, цитрус, бозел, исечена трева и навестување зачин. Уживајте со: Одлично со скара бело месо и зеленчук со свежи билки, вкусна риба и благо зачинети јадења. Температура на сервирање: 10 – 15 °C. Најдобро е да се пие младо, но може да се чуваат година или две

Дополнителни Информации

Тежина 0.75 kg
Достапни волумени:

Странски Винарии:
Земја:
Сорта:

Reviews

Сеуште нема коментари.

Бидете први што ќе го прегледате “PUKLAVEC WINERY, SAUVIGNON BLANC 7 NUMBERS. 0.75L”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *