PUKLAVEC WINERY, SAUVIGNON SPARKLING WINE, 0.75L

620 ден

4 in stock

SKU: PUKLAVECSP Категории: , ,

Пенливото вино Совињон се произведува со процесот на шармат од сортата совињон. Грозјето е одгледано на најдобрата локација на Грлица, на природен начин.

Уживајте со: Го нудиме како аперитив, со ладни јадења од зеленчук или самостојно.
Температура на сервирање: 6-8 °C,
најдобро да се пие младо.

Дополнителни Информации

Достапни волумени:

Земја:
Странски Винарии:
Сорта:

Reviews

Сеуште нема коментари.

Бидете први што ќе го прегледате “PUKLAVEC WINERY, SAUVIGNON SPARKLING WINE, 0.75L”

Your email address will not be published. Required fields are marked *