PUKLAVEC WINERY, VRANEC INSTINCT PREMIUM, 0.75L

450 ден

4 in stock

SKU: 3830001602333 Категории: , ,

Ова суво вино има темна рубин боја зрее во овални дрвени буриња. Грозјето се одгледува од лоза старa триесет години, што му дава на виното богат овошен карактер со ароми на малина, темна слива и зачинети ноти. Вранец е црвено вино со богат и полн вкус, со нежни и елегантни танини.

Уживајте со: Јагнешко, телешко и свинско месо. Температура на сервирање: 15-18°C.
Процес на производство: долгa матерација, ферментација во во буриња од не’рѓосувачки челик, созревање во во дабови буриња 12 месеци.

Дополнителни Информации

Тежина 0,75 kg
Достапни волумени:

Земја:
Странски Винарии:
Сорта:

Reviews

Сеуште нема коментари.

Бидете први што ќе го прегледате “PUKLAVEC WINERY, VRANEC INSTINCT PREMIUM, 0.75L”

Your email address will not be published. Required fields are marked *