SANDARA, ROSÉ SPARKLING, 0.75L

390 ден

Категории: , ,

Совршена мешавина од црвено овошје, како цреша и јагода со мека и слатка завршница. Се истакнува по својот специјален карактер и убав вкус. Нежни меурчиња со пријатен вкус кои завршуваат со освојување и на најпребирливите непца. Совршена комбинација за изненадување на вашите пријатели, семејството или партнерот. Пенливо со арома на вода од роза, и зрели црвени цреши на нос. Доминираат малина и јагода со мек и сладок финиш.

Aлкохол: 7,5% VOL

Дополнителни Информации

% алкохол:

Земја:

Странски Винарии:

Reviews

Сеуште нема коментари.

Бидете први што ќе го прегледате “SANDARA, ROSÉ SPARKLING, 0.75L”

Your email address will not be published. Required fields are marked *