SIMONSIG ESTATE, CHENIN BLANC 2021, 0.75L

600 ден

Категории: ,

Тропските вкусови на ова вино со светла сламена боја се чуствуваат од чашата. На носот виното покажува интензивни вкусови на салата од тропско овошје, со прекрасни нијанси на кајсија, зрели круши и овошје од киви. На непцето покажува свежина со природна киселост, интензивни овошни вкусови и долготрајна свежа завршница.

Дополнителни Информации

Достапни волумени:

Земја:
Странски Винарии:
Сорта:
Берба:

Reviews

Сеуште нема коментари.

Бидете први што ќе го прегледате “SIMONSIG ESTATE, CHENIN BLANC 2021, 0.75L”

Your email address will not be published. Required fields are marked *