SKOVIN, TRAMINEC 2019, 0.75L

240 ден

4 in stock

SKU: 5310098001298 Категории: ,

Квалитетно бело суво вино со жолто-зеленкаста боја. Се одликува со комплексен мирис кој претставува буке од овошни ароми, како круша, праска и хербални мириси. Се служи на температура 8 – 12°C, како аперитив, со јадења од бело месо и риба, како и со десерт.

Дополнителни Информации

Земја:

Македонски винарии:

Сорта:

Reviews

Сеуште нема коментари.

Бидете први што ќе го прегледате “SKOVIN, TRAMINEC 2019, 0.75L”

Your email address will not be published. Required fields are marked *