SOUTHERN OCEAN, SAUVIGNON BLANC MARLBOROUGH-NZ 0.75L

990 ден

Категории: ,

Нов Зеланд е главна винска земја која произведува вина наречени „Нови светски вина“. Светски познати вина кои го рефлектираат чистиот воздух и сонце. Марлборо е добро познат вински регион на истокот на земјата, кој се карактеризира со комбинација на студено, но сончево време. Заедно со врнежите што се случуваат во регионот и карактеристиките на почвата, која е плодна, оваа област произведува уникатни вина.

Овој Совињон Бланк ја доловува суштината на грозјето што се одгледува во поморската клима на Марлборо. Се произведува од лозјата на Аватаре и Ваирау.
Ова вино има класични ароми на сочно и вкусно тропско овошје. Ова вино има и ароми на цитрус, со интензивен вкус на страсно овошје и интензивни рибизли

Уживајте во салати и морски плодови како што се остриги или ракчиња или вкусни предјадења.

Содржина на алкохол: 12%

 

Дополнителни Информации

% алкохол:

Земја:
Странски Винарии:
Сорта:

Reviews

Сеуште нема коментари.

Бидете први што ќе го прегледате “SOUTHERN OCEAN, SAUVIGNON BLANC MARLBOROUGH-NZ 0.75L”

Your email address will not be published. Required fields are marked *