STOBI WINERY, VERDOT 2015, 0.75L

930 ден

Редок пример на вино од чист Петит Вердо созреан во дабови буриња од највисок квалитет. Се карактеризира со интензивна црвено- виолетова боја и е зачинет со хербални тонови, вкус на сочна зрела вишна и чоколадо. Ова вино со комплексна структура и елегантни свилени танини поседува возбудлив, несекојдневен карактер.

Дополнителни Информации

Земја:

Македонски винарии:

Сорта:

Берба:

Достапни волумени:

Reviews

Сеуште нема коментари.

Бидете први што ќе го прегледате “STOBI WINERY, VERDOT 2015, 0.75L”

Your email address will not be published. Required fields are marked *