CHÂTEAU DE GOURDON, VASE DE PIERRE, 0.75l

890 ден

SKU: ТИКВЕШ003 Категории: ,

Vase de Pierre е купажа со идеален баланс на сортите Grenache Noir и Syrah. Се одликува со рубин-црвена боја и арома на диви јагоди, црвена рибизла, малина и мајчина душичка. Има мека, но сложена текстура и изразено долг финиш во кој доминираат цветни и ноти на малина и ликер.

Се сервира на температура од 18 до 20°C.

Дополнителни Информации

Земја:

Македонски винарии:

Сорта:

,

Reviews

Сеуште нема коментари.

Бидете први што ќе го прегледате “CHÂTEAU DE GOURDON, VASE DE PIERRE, 0.75l”

Your email address will not be published. Required fields are marked *