BARBARESCO 2005, MARCHESI DI BAROLO 0.75L

2.330 ден

2 in stock

SKU: 010000000061 Категории: ,
Небјоло е променлива сорта како во однос на неговиот блед изглед, така и во однос на карактерот на танините и дава некои од најмиризливите и богати по вкус вина. Иако, општо средно-полно вино, овие вина поседуваат најмиризливи ароми на ружи и анасон и длабоки вкусови на цреша, кора од портокал, како суптилни тонови на зелени билки. Привлечни и суптилни ароми на цветови, капини и цреши, следени до полн облик со меки, сомотести танини и долг, пријатен завршеток.
Тешко да му се одолее.
Препорачуваме да се сервира на 18’С.

Дополнителни Информации

Тежина 1 kg
Сорта:

Странски Винарии:

Земја:

Регион:

Стил:

Берба:

Reviews

Сеуште нема коментари.

Бидете први што ќе го прегледате “BARBARESCO 2005, MARCHESI DI BAROLO 0.75L”

Your email address will not be published. Required fields are marked *