TOTARA WINES, TOTARA SAUVIGNON BLANC 2021, 0.75L

980 ден

Out of stock

Блескаво светло, жолта боја со зелена нијанса. На нос ароми на лимета и лубеница. Типичен новозеландски совињон кој ги комбинира сите негови заводливи аспекти. Вкусен стил кој може да задоволи многу вкусови.

Не треба да се пропушти со летни салати, меки сирења, козјо сирење и аспарагус.

Дополнителни Информации

% алкохол:

Достапни волумени:

Земја:
Странски Винарии:
Сорта:

Берба:

Reviews

Сеуште нема коментари.

Бидете први што ќе го прегледате “TOTARA WINES, TOTARA SAUVIGNON BLANC 2021, 0.75L”

Your email address will not be published. Required fields are marked *