TUSSOCK JUMPER, NERO D’AVOLA 2020, 0.75L

540 ден

Категории: ,

Суво – Средно тело – Црно овошје/Црвено овошје/Даб – Nero d’Avola – Sicily – Италија

Ароми на свежо црвено овошје и слива. Нежни танини

Дополнителни Информации

% алкохол:

Достапни волумени:

Земја:

Странски Винарии:

Регион:

Сорта:

Берба:

Reviews

Сеуште нема коментари.

Бидете први што ќе го прегледате “TUSSOCK JUMPER, NERO D’AVOLA 2020, 0.75L”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *