TUSSOCK JUMPER, TOURIGA- ALENTEJO 2017, 0.75L

540 ден

SKU: TJ TOURIGA Категории: ,

Оваа винска сорта успева на специфична почва од глина и наталожени минерали во кои доминира магнезиумот. Грозјето се бере навечер за да се зачуваат неговите интензивни ароми. 50% од виното минува 6 месеци во француски и американски дабови буриња.
Aроми на бобинки, бел цвет, чоколада и кокос. Добро заокружена палета со богат вкус, мирисна комбинација на овошје и зачини.
Најдобро е да се сервира на 17 – 18°C со месо, меки сирења или тестенини.

Дополнителни Информации

% алкохол:

Земја:

Странски Винарии:

Регион:

Сорта:

,

Берба:

Стил:

Reviews

Сеуште нема коментари.

Бидете први што ќе го прегледате “TUSSOCK JUMPER, TOURIGA- ALENTEJO 2017, 0.75L”

Your email address will not be published. Required fields are marked *