TUSSOCK JUMPER, VERDEJO ORGANIC 2020, 0.75L

620 ден

Категории: ,

Суво – Oрганско – Средно тело – Освежително – Зелено овошје/Цитрус/Вегетативни ароми – Verdejo – Rueda – Шпанија

Дегустацијски белешки:

Свежо, со ароми на сочно зелено јаболко, цитрус и вегетативни ароми на анасон. Сертифицирано за органско и веганско производство

Дополнителни Информации

% алкохол:

Достапни волумени:

Земја:

Странски Винарии:

Регион:
Сорта:
Берба:

Reviews

Сеуште нема коментари.

Бидете први што ќе го прегледате “TUSSOCK JUMPER, VERDEJO ORGANIC 2020, 0.75L”

Your email address will not be published. Required fields are marked *