TUSSOCK JUMPER, VINHO VERDE 2019, 0.75L

540 ден

Категории: ,

Гроздовите се пресуваат внимателно и со низок притисок, по што следува алкохолна ферментација со контролирана температура помеѓу 16 и 18°C. По ферментацијата, виното старее во иноксни садови каде постојано е во контакт со изумрениот квасец. Пред да биде флаширано, виното се филтрира и се стабилизира.

Најдобро е се сервира на температура од 10 °C, како аперитиф, со бели меса као пилешко и мисиркино, како и со азијска кујна.

Дополнителни Информации

% алкохол:

Земја:

Странски Винарии:

Регион:

Сорта:

,

Берба:

Reviews

Сеуште нема коментари.

Бидете први што ќе го прегледате “TUSSOCK JUMPER, VINHO VERDE 2019, 0.75L”

Your email address will not be published. Required fields are marked *