VENEC WINERY, CABERNET SAUVIGNON SINGLE BLOCK 2018, 0.75L

540 ден

SKU: VENECCAB Категории: ,

Ова каберне совињон е со полно тело и ароматичен, со кадифена текстура и овошно-зачинет карактер. Виното помина низ долг процес на стареење од повеќе од 2 години.

Дополнителни Информации

Достапни волумени:

Земја:

Македонски винарии:
Сорта:

Берба:

Reviews

Сеуште нема коментари.

Бидете први што ќе го прегледате “VENEC WINERY, CABERNET SAUVIGNON SINGLE BLOCK 2018, 0.75L”

Your email address will not be published. Required fields are marked *