VENEC WINERY, CHARDONNAY OAK PLUS 2020, 0.75L

550 ден


SKU: VRANECSHO Категории: ,

Суво бело вино од сортата Шардоне од сопствените лозја на винаријата лоцирани во селото Муратов Дол. Се карактеризира со кристално златна боја. Виното има пријатна свежина, крцкава киселост и долг и упорен зачинет послевкус.

Дополнителни Информации

Достапни волумени:

Земја:

Македонски винарии:
Сорта:

Берба:

Reviews

Сеуште нема коментари.

Бидете први што ќе го прегледате “VENEC WINERY, CHARDONNAY OAK PLUS 2020, 0.75L”

Your email address will not be published. Required fields are marked *