VENEC WINERY, GRENACHE BLANC SINGLE BLOCK 2021, 0.75L

499 ден

Категории: ,

Суво вино добиено од сортата грозје Гренаш Бланк од сопствени лозови на Винаријата Венец. Се одликува со изразена лимонова боја. На нос е свежо и изобилува во ароми на жолто цитрусно овошје, зелено јаболко и зелена слива надополнета со ноти на свеж копар. Вино со полно тело и богато во вкусови на сочен розев грејпфрут, крушка и зелен бадем, пропратено со хармонична киселина и послевкус кој е долготраен и зачински.

Дополнителни Информации

Достапни волумени:

Земја:

Македонски винарии:
Сорта:

Берба:

Reviews

Сеуште нема коментари.

Бидете први што ќе го прегледате “VENEC WINERY, GRENACHE BLANC SINGLE BLOCK 2021, 0.75L”

Your email address will not be published. Required fields are marked *