VENEC WINERY, MERLOT SINGLE BLOCK 2018, 0.75L

540 ден

SKU: VENECMER Категории: ,

Длабоко темноцрвено вино од село Зад Градиште, со виолетова нијанса, цветна арома на божур, црвени и темни бобинки и вкус на зрно кафе. Елегантно и со полно тело, со припитомени танини и долг зачинет послевкус.

Дополнителни Информации

Достапни волумени:

Земја:

Македонски винарии:
Сорта:

Берба:

Reviews

Сеуште нема коментари.

Бидете први што ќе го прегледате “VENEC WINERY, MERLOT SINGLE BLOCK 2018, 0.75L”

Your email address will not be published. Required fields are marked *