VINA CHOCALAN, VITRUM BLEND 2018, 0.75L

1.720 ден

Категории: ,

Брилијантна и длабока рубин црвена боја. На нос, сладок и зачинет. Зрели црвени овошни ароми и џем. Добро тело, меки и цврсти танини, многу висок потенцијал за зреење. Кремаст, со ноти на анисет, топење заедно со димни навестувања и горчливо темно чоколадо во долгиот финиш.
НАГРАДИ: Gold at the Concours Mondial de Bruxelles, 91 pts from Descorchados, the wine guide for wines from South America, 92 pts Chilien La Club de Amantes del Vino, gold from Tastings.com, 92 pts James Suckling, 92 pts Wine & Spirits, 95 pts Tim Atkin 2020.

Одлично за дополнување на сирење, црвено месо и вагју. Месо од дивеч како јагнешко или свинско месо.

Дополнителни Информации

% алкохол:

Достапни волумени:

Земја:

Странски Винарии:
Берба:

Reviews

Сеуште нема коментари.

Бидете први што ќе го прегледате “VINA CHOCALAN, VITRUM BLEND 2018, 0.75L”

Your email address will not be published. Required fields are marked *