WISDOM CREEK, RESERVE SELECTION SHIRAZ, 2005 0.75L

1.000 ден

Out of stock

SKU: 0100000000013 Категории: ,

Пребогато буке од капини, боровинки, овошен колач и чоколада. Полно вино, со свиленкаст завршеток и добро избалансирани овошни вкусови со даб. Ова врвно вино зреело добро 5-7 години.

Moже да се служи на собна температура, со квалитетно црвено месо и зачинета кујна или едноставно уживајте во самото вино.

Дополнителни Информации

Тежина 1 kg
Сорта:

Странски Винарии:

Земја:

Регион:

Стил:

Берба:

Reviews

Сеуште нема коментари.

Бидете први што ќе го прегледате “WISDOM CREEK, RESERVE SELECTION SHIRAZ, 2005 0.75L”

Your email address will not be published. Required fields are marked *