YARRAN WINES, RIVERINA- CHARDONNAY 2019, 0.75L

920 ден

Категории: ,

Убава, јасна, златно жолта боја. Во носот наоѓаме многу егзотични овошја како праска, ананас.  Ова е вино! На непцето, неговиот претрупан и избалансиран карактер продолжува. Финишот е убав, кружен, долг, освежителен и со типичен белег на путер.

Идеален со кремасти тестенини, обилни рибни јадења со путер или сос.Шардоне за многу прилики.

Дополнителни Информации

Достапни волумени:

Земја:

Странски Винарии:
Сорта:

Берба:

Reviews

Сеуште нема коментари.

Бидете први што ќе го прегледате “YARRAN WINES, RIVERINA- CHARDONNAY 2019, 0.75L”

Your email address will not be published. Required fields are marked *