ZVONKO BOGDAN, PINOT GRIGIO, 0.75L

890 ден

SKU: САНГРЕАЛЗБП.ГРИЏ Категории: , ,

Суво бело вино произведено 100% од сортата Pinot Grigio. Богато, слоевито и заокружено вино во кое се преплетуваат ароми на бело овошје и нежни тонови на диви цвеќиња. Свежо е, хармонично и меко, со пријатни киселини и богат овошен и минерален финиш.

Се препорачува да се служи со цезар салата, пилешко во сос од печурки, рижото со пилешко.
Температура на служење: 8-10 °C.

Дополнителни Информации

Тежина 1 kg
Сорта:

Странски Винарии:

Земја:

Reviews

Сеуште нема коментари.

Бидете први што ќе го прегледате “ZVONKO BOGDAN, PINOT GRIGIO, 0.75L”

Your email address will not be published. Required fields are marked *