BARON DE VALLS WHITE, 0.75L

240 ден

Категории: ,

Baron De Valls е светло бело полусуво вино со елегантен вкус, создадено од сорти бело грозје, што ќе биде прекрасна придружба на салати, предјадења, живина и јадења од риба. Ова вино демонстрира деликатес и елеганција. Нежно, но сочно, виното Baron De Valls е специјално создадено за да уживате со него секој ден. Не си го одрекувајте ова прифатливо задоволство, а чаша фино вино целосно ќе ве награди за вашиот избор. Содржи 11% алкохол.

Дополнителни Информации

% алкохол:

Достапни волумени:

Земја:

Странски Винарии:

Reviews

Сеуште нема коментари.

Бидете први што ќе го прегледате “BARON DE VALLS WHITE, 0.75L”

Your email address will not be published. Required fields are marked *