BLACK COTTAGE, SAUVIGNON BLANC 2020, 0.75L

1.100 ден

Out of stock

SKU: NZBC01 Категории: ,

Топла, сува сезона со ладни ноќи, типична за Марлборо, доведе до добри нивоа на киселина. Сезоната произведе здраво овошје со прекрасно зрели вкусови. Грозјето било нежно притиснато и е ферментирано на ладни температури во не’рѓосувачки челик за да се зголеми чистотата на овошјето и сортниот карактер.
Овој совињон бланк има сложен мирис од огрозд, маракуја, мелени билки. Преполно е со вкусови на тропско овошје, има вкусна солена нота, зрнеста текстура и освежувачки сув финиш.

Дополнителни Информации

% алкохол:

Земја:

Странски Винарии:

Регион:

Сорта:

Берба:

Reviews

Сеуште нема коментари.

Бидете први што ќе го прегледате “BLACK COTTAGE, SAUVIGNON BLANC 2020, 0.75L”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *