BOVIN, ALEXANDAR 2019, 0.75L

499 ден

SKU: БОВИН АЛЕКСАНДАР Категории: , ,

Александар е супериорно суво црвено вино од Бовин. Тоа претставува комерцијална мешавина од Мерло, Каберне Совињон и Вранец. Неговата боја е интензивно виолетова. Мирисот е полн со црвени и зрнести овошја со прекрасна комплексна арома и богат и полн вкус. Неговите хербални овошни тонови го прават ова вино незаборавно.

Александар е најдобро да се сервира на 12-14ºC со говедско, печено свинско месо, телешко месо, јагнешко месо и месо на скара.

Дополнителни Информации

Тежина 1 kg
Земја:

Македонски винарии:

Регион:

Сорта:

, ,

Берба:

Reviews

Сеуште нема коментари.

Бидете први што ќе го прегледате “BOVIN, ALEXANDAR 2019, 0.75L”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *