Sale!

BOVIN, CHARDONNAY PLATINUM 2020, 0.75L

845 ден

Шардоне Платинум од Бовин е ново барикно вино, одлежано повеќе од 60 месеци во нови дабови буриња. Има вкус на егзотично и цитрусно овошје и мед со хармоничен и богат вкус.

Одлично се спарува со кобинација на храна како пилешко, морска храна, риба, рижото и тврдо сирење.

Дополнителни Информации

Достапни волумени:

Земја:

Македонски винарии:

Сорта:

Берба:

Reviews

Сеуште нема коментари.

Бидете први што ќе го прегледате “BOVIN, CHARDONNAY PLATINUM 2020, 0.75L”

Your email address will not be published. Required fields are marked *