BAROLO 2004, MARCHESI DI BAROLO, 0.75L

2.750 ден

1 in stock

SKU: 010000000062 Категории: ,
Комплексно буке на ружи и цреши со елегентна композиција на зрели овошја, печен орев и минерални ноти. Небјоло е променлива сорта како во однос на неговиот блед изглед, така и во однос на карактерот на танините и дава некои од најмиризливите и богати по вкус вина.
Иако, општо средно-полно вино, овие вина поседуваат најмиризливи ароми на ружи и анасон и длабоки вкусови на цреша, кора од портокал, како суптилни тонови на зелени билки. Зачини, зачинето, црвено, роузбиф, интензивно, миризливо, чисто, ликреција, полно, скара, телешко, ружини латици… се само некои од спомените кои Ви ги носи ова питко вино.
Ви го препорачуваме со црвено месо, скара, зачинети и пикантни јадења.
Се сервира на температура од 19’С.

Дополнителни Информации

Тежина 1 kg
Сорта:

Странски Винарии:

Земја:

Регион:

Стил:

Берба:

Reviews

Сеуште нема коментари.

Бидете први што ќе го прегледате “BAROLO 2004, MARCHESI DI BAROLO, 0.75L”

Your email address will not be published. Required fields are marked *