BOVIN, DISSAN BARRIQUE 2017

1,125.00 ден

Категории: ,

Темно-црвено по боја, со мирис типичен и препознатлив за сортата Вранец: цреши, кисела цреша, бобинки. Има полн вкус со елегантна, долготрајна острина. Импресивна содржина на полифеноли, антиоксиданти, природни кардиоваскуларни регулатори. Комплексно, со висока содржина на сув екстракт. Соодветно складирано може да се чува во тек на долг временски период.

Посебно се препорачува со позачинети јадења, печено свинско, помасни риби, дивеч, јагнешко и пикантни сирења, на собна температура 15-17°C.

Дополнителни Информации

Тежина 1 kg
Сорта

Вранец

Локални Винарии

Бовин

Земја

Македонија

Регион

Тиквеш

Стил

Богато и Полно (Црвено)

Берба

Прегледи

Сеуште нема прегледи.

Бидете први што ќе го прегледате “BOVIN, DISSAN BARRIQUE 2017”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *