PARAGON WINERY, WHITE CUVEE 2021, 0.75L

310 ден

Категории: ,

Ова исклучително бело вино е произведено од сопствени лозови насади во Лозово. Рачно изработено по традиционални методи што резултира во комплексно вино со овошен акцент што открива интезивни ароми на бела праска, маточина и нота на грејпфрут.

Се препорачува за јадење со бело месо, риба, морски плодови или само како аперитив.

Се сервира на температура од 12-14 C

Дополнителни Информации

% алкохол:

Достапни волумени:

Земја:

Македонски винарии:

Берба:

Reviews

Сеуште нема коментари.

Бидете први што ќе го прегледате “PARAGON WINERY, WHITE CUVEE 2021, 0.75L”

Your email address will not be published. Required fields are marked *