Интензивна инфузија на бои на црно и црвен гранат. Аромата и вкусот нудат исклучителна и пријатна робусност на шумско овошје, вишна, дива боровинка, капина со тонови на црна малина поткпрепена со чоколадна збогатеност. Луксузната вискозност се должи на исклучителната трајност и прекрасната заносливост.

Се препорачува да се служи на температура од 15ºC – 17ºC

Дополнителни Информации

Тежина 1 kg
Земја:

,

Македонски винарии:

,

Регион:

,

Сорта:

,

Берба:

,

Reviews

Сеуште нема коментари.

Бидете први што ќе го прегледате “BOVIN, MY WAY 2015 0.75L”

Your email address will not be published. Required fields are marked *