BOVIN, RIESLING 2018, 0.75L

550 ден

Категории: ,

Ова вино се одликува со најпрепознатлива арома типична за сортата Ризлинг, со карактеристична „зелена нота„. Виното се разликува по препознатливиот, одличен мирис – свеж, овошен и помешан со цветни мириси, со субтилна киселост карактеристична во завршетокот. Вкусот е свеж, со присуство на праски и кајсии. Најсоодветно е кога е сервирано оладено на температура од 8-10°C, со лесни јадења и морска храна.

Најсоодветно е кога е сервирано оладено на температура од 8-10°C, со лесни јадења и морска храна.

Дополнителни Информации

Тежина 1 kg
Сорта:

Македонски винарии:

Земја:

Регион:

Стил:

Берба:

Reviews

Сеуште нема коментари.

Бидете први што ќе го прегледате “BOVIN, RIESLING 2018, 0.75L”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *