KARTAL WINERY, RIESLING 2021, 0.75L

370 ден

3 in stock

SKU: КАРТАЛ2.1 Категории: , ,

Ризлингот за ова вино доаѓа од насади кои се наоѓаат во велешкото виногорје, микролокалитет викан Камењата. Суво вино кое се одликува со кристална жолто-зелена боја и интензивен освежителен мирис на зелено јаболко, цитруси и пролетни цветови.

Берба 2021
Се служи на температура од 10°C до 12°C
Најдобар е во комбинација со лесно бело месо, риба и морски плодови.

Дополнителни Информации

Тежина 1 kg
Земја:

Македонски винарии:

Сорта:

Берба:
Достапни волумени:

Reviews

Сеуште нема коментари.

Бидете први што ќе го прегледате “KARTAL WINERY, RIESLING 2021, 0.75L”

Your email address will not be published. Required fields are marked *