LAZAR WINERY, PEARL FRIZZANTE

From: 160 ден

Clear
SKU: N/A Категории: ,

Суво пенливо вино направено по Шармат технологија со светло жолта боја и зелени рефлексии. Ова вино Ве води во светот на меурчињата
и притоа го возбудува Вашето непце. Аромите на зелено јаболко, зрели цитруси и круша со озвежителна киселост и лесно тело Ви буди апетит и Ви нуди чувство на префинетост.

Се препорачува да се служи добро изладено на температура од 4-6°С.

Ви го препорачуваме да уживате во друштво како озвежителен пијалак или во комбинација со лесна пржена храна и пржена речна риба.

Дополнителни Информации

Македонски винарии:

Земја:

Достапни волумени:

Reviews

Сеуште нема коментари.

Бидете први што ќе го прегледате “LAZAR WINERY, PEARL FRIZZANTE”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *