BRZANOV WINERY, ARTISAN CUVÉE 2015, 0.75L

1.260 ден

SKU: БРЗАНОВ А.КУВЕ Категории: ,

Суво црвено вино од сортите Мерлот 50% и Кабернет Франк 50% со класична ферментација. Зреено 3 години од кои 20 месеци во нови барици и една година во шише . Грозјето е од 550м.н.в. Содржи 14%вол.алкохол, без остаток на шеќер и додаток на адитиви. Во процесот на производство користен е само селективен квасец и минимална количина винобран. Виното не е филтрирано.

Дополнителни Информации

Тежина 1 kg
% алкохол:

Македонски винарии:

Сорта:

,

Берба:

Reviews

Сеуште нема коментари.

Бидете први што ќе го прегледате “BRZANOV WINERY, ARTISAN CUVÉE 2015, 0.75L”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *