CHATEAU DE MALIGNY, CHABLIS PREMIER GRU ‘FOURCHAUME’ 2021, 0.75L

2.750 ден

SKU: CHATEAUMALI Категории: ,

Овој Chablis 1er Cru совршено оди со риба во путер или крем. Други јадења со риба и меки сирења.
ТЕМПЕРАТУРА НА ПОСЛУЖУВАЊЕ: 12-14°C
ПОТЕНЦИЈАЛ НА ЗРЕЕЊЕ:
Неговата заобленост и флексибилност овозможуваат да уживате во него сега, но како Chablis Premier Cru сепак ќе има корист од зреењето неколку години за да се изрази во неговата вистинска вредност.
Зреењето е 5-10 години.

Дополнителни Информации

Достапни волумени:

Земја:

Странски Винарии:
Сорта:

Берба:

Reviews

Сеуште нема коментари.

Бидете први што ќе го прегледате “CHATEAU DE MALIGNY, CHABLIS PREMIER GRU ‘FOURCHAUME’ 2021, 0.75L”

Your email address will not be published. Required fields are marked *