BRZANOV WINERY, ARTISAN SYRAH 2016, 0.75L

2.100 ден

5 in stock

SKU: БРЗАНОВ А.СИРА Категории: ,

Суво црвено вино од истоимената сорта 100%, добиено со класична ферментација, зреено 3 години од кои 21 месец во нови барици и 6 месеци во шише. Грозјето е од 70м.н.в. Содржи 15%вол.алкохол, без остаток на шеќер и додаток на адитиви. Во процесот на производство користен е само селективен квасец и минимална количина винобран. Виното не е филтрирано

 

Дополнителни Информации

Тежина 1 kg
Земја:

Македонски винарии:

Сорта:

Берба:

% алкохол:

Reviews

Сеуште нема коментари.

Бидете први што ќе го прегледате “BRZANOV WINERY, ARTISAN SYRAH 2016, 0.75L”

Your email address will not be published. Required fields are marked *