BRZANOV WINERY, ARTISAN KRATOSHIJA 2016, 0.75L

1.670 ден

Out of stock

SKU: БРЗАНОВКРТОШИЈА Категории: ,

Суво црвено вино добиено со класична ферментација, зреено 3 години од кои 16 месеци во нови барици. Грозјето е од 550м.н.в. Содржи 15,3%вол.алкохол, без остаток на шеќер и додаток на адитиви. Во процесот на производство користен е само селективен квасец и минимална количина винобран. Виното не е филтрирано.

Дополнителни Информации

Земја:

% алкохол:

Македонски винарии:

Сорта:

Reviews

Сеуште нема коментари.

Бидете први што ќе го прегледате “BRZANOV WINERY, ARTISAN KRATOSHIJA 2016, 0.75L”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *