QUINTA DE SANTA EUGENIA WINERY, CHÃO DA PORTELA COLHEITA WHITE 2020, 0,75L

790 ден

SKU: CDP W 2020 Категории: ,

БЕЛО ВИНО
13% Vol, 0,75 л
берба 2020 година
Регион Португалија, Douro DOC
Сорти на грозје Gouveio, Rabigato, Códego do Larinho
Винарот Руи Варела
Винарство Грозје собрано во кутии од 20 кг. Винификацијата го следи
систем со отворен излив со контролирана ферментација на 15o C
за 2 недели
Стареење 3 месеци во шише
Флаширање април 2019 година

Забелешки за дегустација Боја на цитрус. Лесни и свежи, со добра киселост.

Дополнителни Информации

Тежина 0,75 kg
% алкохол:

Достапни волумени:

Земја:

Странски Винарии:
Сорта:
Берба:

Reviews

Сеуште нема коментари.

Бидете први што ќе го прегледате “QUINTA DE SANTA EUGENIA WINERY, CHÃO DA PORTELA COLHEITA WHITE 2020, 0,75L”

Your email address will not be published. Required fields are marked *