CHÃO DA PORTELA WINERY, ROSÉ 2020 TOURIGA NACIONAL, 0,75L

1.000 ден

SKU: CDP R 2020 Категории: ,

РОЗЕ
12%
Лит, 0,75 л
Берба 2020 година
Регион Португалија, Douro DOC
Сорти на грозје, 100% Touriga Nacional
Производство на вино, Систем со отворен излив со контролирана ферментација
Стареење, 3 месеци во канти од не’рѓосувачки челик и 3 месеци во шише
Флаширање, февруари 2020 година
Пакување, информации 6 кутии за шишиња
Производство, 2.000 шишиња
Дегустација, цветни ноти. Диви бобинки со ноти од јагода
Спарување, салати, бела риба, морска храна

Дополнителни Информации

Тежина 0.75 kg
Достапни волумени:

% алкохол:

Берба:

Странски Винарии:
Земја:

Reviews

Сеуште нема коментари.

Бидете први што ќе го прегледате “CHÃO DA PORTELA WINERY, ROSÉ 2020 TOURIGA NACIONAL, 0,75L”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *